TILOSANUM – FITOSAN

tilosanumŠķīdums ar pretmikrobu un pretiekaisuma darbību ārīgai lietošanai.

SATUR tilozīna tartrātu, gentamicīna sulfātu, prednizolona acetātu un papildvielas (dimetilsulfoksīdu, propilēnglikolu un ūdeni).

DARBĪBA. Tilozīns darbojas pret grampozitīviem mikrobiem un mikoplazmām, arī pret dažiem gramnegatīviem mikrobiem – hlamīdijām, koli grupas dīgļiem. Preparāta spektru paplašina gentamicīns, kas darbojas pret stafilokokiem, streptokokiem, pseidomonām, koli nūjiņām, salmonellām, proteus dīgļiem u.c.

Iekaisuma procesu ādā un audos mazina prednizolona acetāts. Dimetilsulfoksīds darbojas kā prednizolona solubilizators un kā iekaisuma, tūskas mazinošs un sāpes remdējošs līdzeklis.

INDIKĀCIJAS. Suņiem, kaķiem, zirgiem, govīm inficēti ādas un nagu iekaisumi; kompleksā ar citiem līdzekļiem ārējās auss ejas iekaisumu ārstēšanā.

KONTRINDIKĀCIJAS. Otitis externa suņiem un kaķiem, ja bojāta bungādiņa. Nelietot kucēm un kaķenēm grūsnības pirmajā pusē.

LIETOŠANA UN DEVAS. Lieto ārīgi. Suņiem un kaķiem ievada ārējā auss ejā pēc tās attīrīšanas no auss sēra un eksudāta masām. Deva 3-10 pilieni 1-2 reizes dienā. Ārstēšanas kurss 5-14 dienas. Strutojošus nagu bojājumus pēc apkopšanas piepilda ar preparātā piesūcinātiem tamponiem. Dermatītus ārstē vaļēji vai zem pārsēja.

IEROBEŽOJUMI. Pienam 3 dienas, gaļai 6 dienas.

„Dabas vielu farmācijas laboratorija FITOSAN” aptieka gatavo pēc veterinārārsta receptes vai rakstiska pieprasījuma.