PAR UZŅĒMUMU

Uzņēmums “Dabas vielu farmācijas laboratorija FITOSAN” dibināts 1991. gadā. Darbības mērķi formulēti jau nosaukumā. “Dabas vielas” – tas ir neizsmeļams fitoķīmisku, bioloģiski aktīvu savienojumu avots, kas līdz ar ķīmisko sintēzi var kalpot veselības nostiprināšanai un dzīvnieku produktivitātes kāpināšanai. “Farmācija” – jebkurš produkts tirgū nonāk noteiktā, standartizētā formā, tāda produkta izstrāde balstās uz farmācijas zināšanām, arī tad, ja veselībai un produktivitātei nozīmīgu funkciju veicināšanai un stiprināšanai tiek piedāvāts no dabas vielām iegūts preparāts. “Laboratorija” – tādēļ, ka uzsvars likts uz jaunu, inovatīvu produktu izstrādi. Kolektīvā strādājošo zināšanas, intereses un darba pieredze ir noteikusi firmas darbību – veterinārijā nepieciešamu produktu izstrāde un ražošana, pēc iespējas maksimāli izmantojot dabas vielas. Trīsdesmit divu gadu ilgā darbības periodā esam koncentrējušies divos galvenajos virzienos.

Dzīvnieku papildbarības izstrāde un ražošana veselības saglabāšanai un produktivitātes kāpināšanai.
Latvijā ir lieli, līdz šim vēl nepilnīgi izmantoti dabas vielu resursi. Pagaidām maz piesārņota augsne un mēreni mitrais klimats ir ļoti piemērots daudzu drogu un dažādu augu fitoķīmisku savienojumu iegūšanai. Lielas ir meža zelmeņa (skuju, lapu, koku mizu u.c.) rezerves. Purvu kūdra bagāta ar humusskābēm un citām bioloģiski aktīvām vielām. Augu bioaktīvās vielas dzīvnieku barības sastāvā parasti tiek iekļautas kopā ar tādām dabas vielām kā minerālsāļiem, mikroelementiem, vitamīniem, aminoskābēm, arī sintēzes ceļā iegūtiem analogiem savienojumiem, bišu produktiem, augu eļļām, dzīvnieku taukiem. Šāda barība darbojas kompleksi, vienlaicīgi normalizē vairākas veselībai un produktivitātei svarīgas organisma funkcijas, rezultātā pozitīvais efekts ir noturīgāks. Lopkopībā selekcija, uzlabota ēdināšana, pārsvarā ar enerģijas saturā bagātu barību, un citas modernas tehnoloģijas ir nodrošinājušas līdz šim neredzētu jaundzīvnieku un cāļu ātraudzību un slaucamo govju augstu produktivitāti. Diemžēl līdz ar to ir palielinājušies riska faktori, kas veselību un produktivitāti var mazināt, pat izraisīt saslimšanu. SIA “Dabas vielu farmācijas laboratorija FITOSAN” izstrādātie un ražotie produkti daudzos gadījumos spēj savlaicīgi normalizēt nevēlamas izmaiņas dzīvnieku vielmaiņas procesos un gremošanas sistēmā un līdz ar to nodrošināt potenciālām iespējām atbilstošu produktivitāti.

Produkti dzīvnieku kopšanai un veselības saglabāšanai.
Dzīvnieku turēšanas apstākļi un kopšanas tehnoloģijas vēl ir tālu no pilnības. Saslimšanas riskus palielina lielā dzīvnieku koncentrācija produktīvajā lopkopībā, vides piesārņojums un citi stresa faktori. Ārējo vidi no organisma iekšējās vides norobežo spēcīga barjera – āda. Tikai nebojāta, vesela āda spēj pildīt savas daudzpusīgās funkcijas. SIA “Dabas vielu farmācijas laboratorija FITOSAN” programmā ir plašs līdzekļu klāsts ādas kopšanai un veselības saglabāšanai.