RUMENOTONIKS A

Papildbarība apetītes un gremošanas uzlabošanai un vielmaiņas procesu normalizēšanai atgremotājiem dzīvniekiem. Papildbarība piemērota aitām un kazām.

Sastāvs: propilēnglikols, asinszāles, vērmeles, ehinācijas ekstrakts, ūdens.

Piedevas: pienskābe; uzturfizioloģiskās piedevas: mikroelementi (mg/kg): cinks (cinka sulfāta heptahidrāts, 3b604) 3200, mangāns (mangāna sulfāta monohidrāts, 3b503) 3000, kobalts (kobalta (II) sulfāta heptahidrāts, 3b305) 11.

Darbība. Rumenotoniks A veicina siekalu izdalīšanu un barības masu macerāciju priekškuņģos, uzlabo atgremošanu un rosina ēstgribu. Uzlabojas priekškuņģu sieniņu muskulatūras kontrakcijas un tonuss, jo tiek stimulēta glikoģenēze, mazināts akūts enerģijas deficīts. Spureklī veidojas labvēlīga vide mikrofloras attīstībai, rupjās barības biodegradācijai un tālākai fermentācijai, kā rezultātā rodas organismam nepieciešamās barības vielas pieejamā formā.

Lietošana. Rumenotoniks A lieto gadījumos, kad dzīvniekiem pavājinās apetīte, samazinās atgremošana, mazinās vai pavājinās spurekļa kontrakcijas, samazinās izkārnījumi vai mainās to konsistence, gāzēm atraugās ir nepatīkama, nereti puvuma vai acetona smaka, parādās vājums vai dehidratācijas pazīmes.

Pievienot barībai aitām 20 – 30 ml, jēriem 5 – 20 ml. Kazām 20 – 25 ml. Atšķaidīt ar siltu ūdeni vai kumelīšu tēju, ievadīt ar pudeli 1 reizi dienā 2 – 3 dienas pēc kārtas. Vajadzības gadījumos atkārtot pēc 2 – 3 dienām.