ARTROPURS H

Dabas vielas saturoša minerālā papildbarība zirgiem hronisku locītavu sāpju, ķermeņa stīvuma, klibuma un citu kustības traucējumu gadījumā.

Artropurs H papildbarību izmanto hroniskas osteoartrozes, artrīta, tendinīta, kapsulīta, kā arī muskulatūras un perifēro nervu sāpju un iekaisuma gadījumos, arī nolūkā mazināt locītavu (skrimšļu, subhondrālo kaulaudu, sinovija) degradācijas procesu un analgētiķu un nesteroīdo (neselektīvo vai selektīvo) pretiekaisuma līdzekļu devas.

Sastāvs: kalcija karbonāts, ozola miza, kumelītes laksti, vītola miza, bērza miza, melase, rožu augļi, glikozamīns,  hondroitīna sulfāts.

Analītiskie komponenti: kalcijs 13,5%, saharozē izteikts kopējais cukuru saturs 0,7%, nātrijs 0,09%, fosfors 0%.

Uzturfizioloģiskās piedevas: mikroelementi (mg/kg): cinks (cinka glicīna helāta hidrāts (cieta viela), 3b607) 1720, mangāns (mangāna glicīna helāta hidrāts, 3b506) 1000, varš (vara (II) glicīna helāta hidrāts (cieta viela), 3b413) 600, kobalts (kobalta (II) sulfāta heptahidrāts, 3b305) 60, selēns (apvalkots granulēts nātrija selenīts, 3b802) 10; vitamīni (g/kg): C vit. 3, E vit. 2.

Darbība. Glikozamīns un hondroitīns stimulējoši ietekmē skrimšļa un sinovijas šūnas, kas izdala skrimšļa matriksa un sinoviālā šķīduma sastāva elementus. Artropurs H pozitīvo efektu uz locītavu funkciju saglabāšanu nodrošina arī vitamīnu-mikroelementu komplekss. Tas audos stiprina anaboliskus procesus un kavē audu, sevišķi kolagēna un cīpslu elastīna noārdīšanos un skrimšļa destrukciju. Papildbarības fizioloģiskajā darbībā liela nozīme ir fitosastāvam, kas bagāts ne tikai ar mikronutritīviem elementiem, bet arī ar farmakoloģiski darbīgām dabas vielām: salicilātiem, flavonoīdiem (kvercetīnu, rutīnu, hiperozīdu, antocianīnu u.c.) un citiem savienojumiem, kam piemīt iekaisumu un sāpes mazinošas īpašības.

Lietošana.  Pievienot barībai 100 g reizi dienā. Vieglāka iekaisuma gadījumos pēc 3 nedēļām izbarojamo daudzumu var samazināt līdz 50 g dienā. Kopējais izēdināšanas ilgums līdz 3 mēnešiem. Hroniskās kaites saasinās rudens-ziemas periodā, tādēļ piebarošanu vēlams sākt laicīgi, jo papildbarības iedarbība parādās lēni – pēc 2 – 3 nedēļu ilgas lietošanas.