ARTROPURS A

Minerālā papildbarība zirgiem akūtu locītavu, muskulatūras, cīpslu un nagu iekaisuma gadījumos, kas simptomātiski raksturojas ar sāpēm un kustības traucējumiem, kā arī hronisku procesu akutizēšanās gadījumos.

Artropurs A – papildbarība zirgiem ķermeņa kustības traucējumu gadījumos, kas raksturojas ar stīvumu un sāpīgumu ķermenī kopumā vai atsevišķos locekļos un locītavās:

  • pēc pārpūles darbā, treniņos vai sacensībās, kas biežāk gadās mazāk trenētiem zirgiem;
  • pēc traumām, kas skar ķermeņa balsta struktūru – sastiepumi, sasitumi, izmežģījumi (locītavās, cīpslās un muskulatūrā, kaulu sistēmā);
  • pēc iekaisuma, izteiktu sāpju reakcijas un deģeneratīvām izmaiņām, sevišķi locītavu skrimšļos (osteoartroze u.c.).

Sastāvs: vītola miza, kalcija karbonāts, nātres laksti, kumelītes laksti, ozola miza, melase, ingvera pulveris, glikozamīns, metilsulfonilmetāns, hondroitīna sulfāts.

Analītiskie komponenti: kalcijs 6,2%, sērs 1,7%, saharozē izteikts kopējais cukuru saturs 0,7%, nātrijs 0,07%, fosfors 0%.

Uzturfizioloģiskās piedevas: mikroelementi (mg/kg): cinks (cinka glicīna helāta hidrāts (cieta viela), 3b607) 2400, mangāns (mangāna glicīna helāta hidrāts, 3b506) 1300, varš (vara (II) glicīna helāta hidrāts (cieta viela), 3b413) 800, kobalts (kobalta (II) sulfāta heptahidrāts, 3b305) 80, selēns (apvalkots granulēts nātrija selenīts, 3b802) 10; vitamīni (g/kg): C vit. 4, E vit. 3.

Darbība. Papildbarības Artropurs A sastāva analīze rāda, ka tā, pirmkārt, stiprina locītavas, cīpslas un locītavu skrimšļus, kuros ir daudz elastīgo saistaudu, kolagēna, un uzlabo locītavu funkcijas. Stiprina asinsvadus, ādu, gļotādas, nagus, cīpslas, uzlabojas apmatojums, jo tiek stimulēta vielmaiņa (glikozamīns, hondroitīns, MSM, askorbīnskābe, ingvers, mangāns, varš, selēns). Otrkārt, mazina iekaisumu, līdz ar to tūsku un sāpes, atvieglo ciešanas un atjauno funkcijas (vītola mizas, nātru un kumelīšu laksti, MSM). Treškārt, vitamīni (askorbīnskābe, tokoferols u. c.) un mikroelementi (varš, selēns) kavē audos destruktīvus procesus, veicina reģenerāciju (antioksidanti), aizsargā aknu šūnas un stabilizē vielmaiņu (cinks, mangāns, kobalts) .

Akūtu sāpīgu locītavu, locītavas somiņu, saišu un muskuļu cīpslu iekaisuma gadījumos, ko izraisa paaugstināta slodze, sastiepumi, sasitumi un citas traumas, glikozamīna, hondroitīna un metilsulfonilmetāna komplekss mazina iekaisumu, tūsku un sāpes, samazina neselektīvo vai selektīvo nesteroīdo pretiekaisuma medikamentu izmantošanu. Šiem līdzekļiem lielāks pretsāpju efekts ir dzīvniekiem, kas pret paaugstinātu slodzi ir jutīgāki, arī netrenētiem un novājinātiem. Glikozaminoglikāni (glikozamīns un hondroitīns) mazina iekaisuma izraisītos kaulgala skrimšļa bojājumus, atjauno locītavas šķidruma sastāvu un līdz ar to locītavā slīdamību un funkcijas. Papildbarības sastāvs bagātināts ar mikrobarības vielām (vitamīniem, mikroelementiem), kas nodrošina skeleta balstaudos efektīvu vielmaiņu.

Lietošana: pievienot barībai zirgam 100 g, jaunzirgiem 50-70 g 1 reizi dienā vismaz 2 nedēļas.