KETOROLS DPB

Minerālā papildbarība gremošanas un vielmaiņas normalizēšanai.

Sastāvs: kalcija karbonāts, kalcija propionāts, nātrija bikarbonāts, melase, nātrija hlorīds, magnija oksīds.

Analītiskie komponenti: kalcijs 21%, nātrijs 6,2%, magnijs 2,7%, fosfors 0%, lizīns 0%, metionīns 0%.

Uzturfizioloģiskās piedevas: mikroelementi (mg/kg): mangāns (mangāna sulfāta monohidrāts, 3b503) 500; kobalts (kobalta (II) sulfāta heptahidrāts, 3b305) 100; vitamīni: niacīns 0,5%

Kalcija propionāts kā glikoplastiska substance uzlabo spurekļa darbību un normalizē glikozes saturu asinīs. Kobalts un mangāns stabilizē fermentu sistēmas un veicina priekškuņģa mikrofloras darbību. Nikotīnskābe nepieciešama fermentu sistēmās, kas regulē ogļhidrātu un tauku vielmaiņu, neitralizē ketonvielas un pasargā aknas no taukainās infiltrācijas. Nātrija hlorīds, nātrija bikarbonāts, magnija oksīds un melase normalizē aktīvo jonu koncentrāciju priekškuņģos, uzlabo mikrofloras darbību un darbojas kā ēstgribu un gremošanu veicinoši līdzekļi.

Lieto priekškuņģa darbības traucējumu ar atoniju gadījumos, vielmaiņas uzlabošanai pie acidozes, ketozes, hepatozes, pēcdzemdību enerģijas deficīta. Cūkām – pēcdzemdību intoksikācija, kopā ar citiem līdzekļiem, ja konstatē mastītu, metrītu, agalaktiju.

Lietošana. Pievienot barībai govīm pa 150 – 200 g; aitām, kazām 25 – 40 g; sivēnmātēm 30 – 50 g. Vielmaiņas traucējumu gadījumā minētos daudzumus izbaro 2 reizes dienā, ne ilgāk kā 2-3 nedēļas.