JODOCELOGELS

Lokāla slīdviela ar antiseptisku darbību. Palīglīdzeklis dzemdību palīdzībā, rektālā izmeklēšanā, līdzeklis roku un instrumentu pārklāšanai. Nodrošina operatora aizsardzību pret infekcijām.

Jodocelogels ir viskozas konsistences sarkani brūngana gela veida masa, lēni plūstoša, gaisā žūstoša, ūdenī viegli nomazgājama. Nebojā instrumentus un veļu.

Sastāvs. Joda-polivinilpirolidona komplekss (I-PVP), polietilēnglikols 400, nātrija karboksimetilceluloze, ūdens.

Darbība. Nātrija karboksimetilceluloze ūdens šķīdumā veido gelu ar izteiktām slīdvielu – gļotu īpašībām. Jods pakāpeniski izdalās no kompleksā savienojuma. Povidona jods nekairina ādu un gļotādas, darbojas pret baktērijām, sēnītēm, rauga šūnām, spirohetām, protozojiem, vīrusiem, tā skaitā pret antibiotikām rezistentiem mikrobiem. Jods veicina bojāto audu reģenerāciju, dzīšanu, stimulē brūču epitelizāciju.

Lietošana. Nelielu daudzumu Jodocelogela uznes rokai tieši uz ādas vai cimda un viegli izrīvē plānā kārtiņā. Vēlams roku pirms tam samitrināt. Līdzīgi apstrādā instrumentus. Dzemdību palīdzībā atšķaida ar tīru novārītu ūdeni līdz vēlamai konsistencei. Atšķaidīšanu sākt nelielā silta ūdens daudzumā.

Izvairīties no preparāta kontakta ar acīm.

Glabāšana. Glabāt cieši noslēgtā oriģinālā iepakojumā, no tiešiem saules stariem pasargātā vietā.