HEPAPURS KAĶIEM (kapsulās)

Minerālā papildbarība kaķiem aknu funkciju stabilizēšanai un hepatozes profilaksei vielmaiņas traucējumu gadījumos.

Sastāvs: dikalcija fosfāts, kalcija karbonāts, nātru lapu, strutenes lakstu un asinszāles lakstu pulveris, ziedputekšņi.

Analītiskie komponenti:kalcijs 20%, fosfors 8%, saharozē izteikts kopējais cukuru saturs 4%, nātrijs 0%.

Uzturfizioloģiskās piedevas: vitamīni (g/kg): holīna hlorīds 50, C vit. 5, E vit. 0,5; mikroelements (mg/kg): selēns (apvalkots granulēts nātrija selenīts, 3b802) 50.

Holīna hlorīds nepieciešams normālam lipīdu un holesterola metabolismam, mazina triglicerīdu akumulāciju aknu šūnās – hepatocītos, kavē aknu aptaukošanos un veicina uzkrāto taukskābju izmantošanu. Holīns ir iesaistīts aknu šūnu membrānu nostiprināšanā un to bojājumu novēršanā. E vitamīns un selēns darbojas kā antioksidanti, aizsargā aknu šūnu membrānas no peroksīdu kaitīgās darbības. Ziedputekšņi ir dabīgs aknu protektors. Tie bagāti ar vitamīniem A, D, E, B grupas, neaizvietojamām aminoskābēm, minerālvielām un vielmaiņu stimulējošām substancēm. Rezultātā aktivizējas vielmaiņa, tauku izmantošana hepatocītos, īpaši metabolisma depresijas gadījumos, stabilizējas nervu funkcijas. Drogas – nātru lapas, asinszāles un strutenes laksti satur bioloģiski aktīvu vielu kompleksu, kas organismā stimulē vielmaiņu, gremošanas sulu, t.sk., žults sekrēciju, kavē iekaisumu un veicina bojāto audu reģenerāciju, mazina spazmas un sāpes, darbojas nomierinoši.

Lieto  kaķiem kā papildbarību vielmaiņas uzlabošanai aptaukošanās un aknu taukainās distrofijas un hepatīta gadījumos. Arī organisma spēcināšanai nervu pārslodzes un lielākas fiziskas piepūles, kaulu lūzumu un dzimuma nespēka gadījumos, sevišķi vecākiem dzīvniekiem. Lieto arī kā aknu protektoru eksogēnu (infekcijas, patogēnas sēnes, pesticīdi barībā u.c.) un endogēnu toksikožu gadījumos.

Lietošana. Iekšķīgi ar barību 1 kapsula uz 2 kg dzīvsvara 1-2 reizes dienā.

Ja ir pastiprināta jutība pret ziedputekšņiem, lietošanu pārtrauc.