FITO – Z

Minerālbarība zirgiem gremošanas sistēmas un elpceļu darbības uzlabošanai.

Ieteicams:

  • elpceļu (bronhu) darbības uzlabošanai, klepus mazināšanai;
  • ēstgribas un gremošanas uzlabošanai ieilguša kuņģa-zarnu trakta darbības traucējuma gadījumos;
  • barības toksīnu un endotoksīnu sistēmisku bojājumu mazināšanai organismā (gremošanas orgānos un visā sistēmā kopumā);
  • organisma rezistences palielināšanai, vielmaiņas normalizēšanai.

Sastāvs: augļu izspiedas, nātrija sulfāts, sarkanā āboliņa laksti, islandes ķērpis, kumelītes ziedi, kālija sulfāts.

Analītiskie komponenti: kopšķiedra 11%, nātrijs 9,7%, kopproteīns 5,9%, kālijs 2,2%, kalcijs 0%, fosfors 0%.

Uzturfizioloģiskās piedevas: mikroelements: cinks (cinka sulfāta heptahidrāts, 3b604) 500 mg/kg; E vitamīns 0,5 g/kg.

Papildbarība  FITO-Z zirgiem uzlabo apetīti, stimulē gremošanas un elpceļu dziedzeru sekrēciju, zarnu peristaltiku, darbojas apvelkoši-pārklājoši, mazinot gremošanas trakta un bronhu gļotādas kairinājumu un kavējot barības un vides alergēnu un endotoksīnu iekļuvi organismā. Papildbarība veicina kaitīgo vielu un toksīnu izvadīšanu no organisma.

Islandes ķērpim ir pārklājoša un iekaisumu mazinoša darbība, tas aizsargā mutes un gremošanas trakta gļotādu no kaitīgu vielu darbības, stimulē gremošanas sulu sekrēciju, uzlabo ēstgribu. Islandes ķērpis ir organismu tonizējošs līdzeklis slimību novārdzinātiem un operācijas pārcietušiem dzīvniekiem. Āboliņu rekomendē laringīta, bronhīta, klepus  gadījumos. Drogas darbība ir vispusīga – tonizējoša, mīkstinoša, pretiekaisuma, antialerģiska,  antiseptiska, dziedinoša, diurētiska, sviedrējoša, sāpes remdinoša. Kumelīte darbojas savelkoši, iekaisumu un sāpes mazinoši, antialerģiski. Kopā ar pārējām dabas vielām vispirms stiprina gremošanas un elpceļu  gļotādu, kavē alergēnu, toksīnu un mikrobu iekļūšanu asinsritē un tālāk organismā.

Nātrija sulfāts un kālija sulfāts maina zarnu satura osmotisko spiedienu, piesaista ūdeni, pastiprina zarnu motoriku un peristaltiku, veicina gremošanas sulu sekrēciju.

E vitamīns – efektīgs antioksidants. Cinks atrodas dažādu fermentu un hormonu sastāvā, tādējādi iesaistās dažādos vielmaiņas procesos.

Lietošana. Pievieno barībai 50 g 1-2 reizes dienā.

Glabāt sausā, no tiešiem saules stariem pasargātā vietā.